-->

1 Kasım 2012 Perşembe

BAYRAM HAFTASI

TUNİŞ BİZLERLE

Kurban Bayramını  Ayvalık'ta geçirmeye  karar vermemizle önce anneannenin gelişi ardından babamızın Bodrum' dan gelmesi , Tuana ve teyzenin gelmesiyle Kurban bayramı, doğum günü  ve Cumhuriyet bayramı derken dolu dolu geçecek harika bir tatilin bizleri beklediği bir gerçekti :) 
Tuana'ların arifeden önceki günün sabahı gelmeleriyle birlikte evimiz de bayram havası başlamış oldu. Yol yorgunluğu falan vız gelir , kahvaltımızı yaptığımız gibi doğru okula... Zaten günlerdir bu anı bekleyen Mısra ve Tuana heyecandan yerlerinde duramıyordu.
Tuana Mısra'nın okulunu, sınıfını arkadaşları nı  görebilecek; Mısra'da Tuana'yı arkadaşlarıyla ve öğretmeniyle tanıştıracak birlikte ders yapacak, teneffüste oynayacaklar ve okul çıkışı otobüsle eve geleceklerdi tabi!

 
 
 
                       


Birlikte geçirilen harika bir günün sonunda
otobüsle eve dönmeleri de Tuana için ayrı bir deneyim oldu :)
Akşam üstü babamız eve gelmesiyle  sevincimiz ikiye katlanmış oldu.
Birlikte oynanan oyunlar , yapılan ödevler ,
Kurban Bayramı derken Tuniş'in doğum günüde  arada ayrı bir eğlence oldu.
Ve sıra geldi Cumhuriyet Bayramı hazırlıklarına, kutlamalarına...
Önce evimizi süsledik.


Akşama  günün önem ve ehemmiyetini belirten resimler yapıldı.Mısra'nın yaptığı resim bu ama bir de hikayesi var ki , her zaman ki gibi ağzımızı açıkta bıraktı ... Bakınız :( Mısra'dan İnciler)

Bu da Tuniş'imizin yaptığı resim.
Hep birlikte marşlar ,şiirler okundu, şarkılar söylendi ,danslar yapıldı.

Ablamızın okul bandosuna katılmasıyla  evde hummalı çalışmalar tam gaz devam ederken , küçükler de  istiklal marşı ve andımızı gümbür gümbür söylüyor, bizlerde alkış ve tezahüratlarla tempo tutuyorduk.


Ve büyük gün, Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun!
Yaşasın Cumhuriyet!
Ne Mutlu Türküm Diyene !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder